Perşembe, 22 08 2019

DESTEK & DANIŞMA HATTI: 0216 661 38 50

​​

İlk defa halımı yıkatacağım?

Çarşamba, 28 Kasım 2012 11:47

Merhabalar, bu yazımızda kirlenen halılarını ilk defa yıkatmak isteyen hanımlara işleyişimiz hakkında bilgiler vermek için hazırladık.

Halı yıkama hizmetimiz, kirlenen halılarınızı yıkatmak için telefonla yada mail ile bize ulaştığınız anda başlar. Telefonun diğer ucundaki temsilcimiz halılarınızın cinsi, türü hakkında sizlerden bilgi edinip işlem süresi ve maliyet hesaplamaları konusunda size yardımcı olamaya çalışır. Sonraki adım halılarınız Bera halı yıkama fabrikasından halı yıkama hizmeti almaya kakar verdiyseniz eğer, temsilcimiz adres ve iletişim bilgilerinizi alır  sizin onayınızla belirlenen gün ve zaman dilimi için servis kaydınızı oluşturur.

Temsilcimiz sizin için oluşturduğu programı zamanı gelince, yıkatacağınız halıları sizlerden teslim alacak olan servis personellerine ulaştırır.

Ve ziliniz çalar, son derece saygılı, güler, yüzlü, genç servis elemanlarımız kapınızda. Sizlerden aldıkları halılar için firmamınızın çift nüshalı makbuzlarından birini size verir (teslimatta gereklidir) ve halılar arabaya yüklenir. Yükleme işleminin ardında size verilen makbuzdaki seri numaralarının yazıldığı halı etiketleri halınıza etiketlenir böylece halılarınızın artık bir kodu olmuş olur bu rakkamlar halılarınızın karışmasını engelleyen rakkamlardır.

Servis elemanlarımız sizlerden sonraki diğer adreslerde de ulaşıp  genel halı dağıtım ve teslimat programını bitirir ve halılarınız fabrikamıza gelir.

Bera halı yıkama ve koltuk yıkama fabrikasına getirilen halılarınız, halı hav alma personeli tararından cinslerine göre ayrılır ve kirby markalı hepa flitreli üstün emiş gücüne sahip süpürgelerimizle kabaca tozlarından arındırılarak halı yıkama istasyonuna gönderilir.

Üstün vakum gücüne sahip süpürgelerimizle ön temizliği yapılan halılarınız artık yıkanmaya hazır bir şekilde yıkama istasyonuna serilmiş vaziyetteler. Burada işinin ehli kalifiye halı yıkama ustalarımızın gözetiminde var ise eğer halılarınız üzerindeki lekelere özel kimyasal halı yıkama ilaç ve şampuanlarımızla ilk müdaheleler yapılır. (Bu işlemi yapan personelin uzman olması son derece önemlidir her halıda kullanılacak ilaç ve şampuan halının cinsine göre değişiklik gösterir, yanlış yapılan tercihler halılarınızda telafisi olmayan kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir.)

Uzman halı yıkama personelimiz tarafından lokal leke tespiti ve müdahele işlemleri sonaerer ve yine halılarınızın cinsine göre belirlenen halı yıkama şampuanı ve fırça seçimi yapılarak halılarınız (önce ön yüzü sonra arka yüzü ve sonra tekrar ön yüzü olacak şekilde hiçbir yıkama zamanı standardı gözetmeksizin), halı yıkama uzmanı personelimizin iyi netice alındı kanaatine varana kadar bol sulu ve şampuanlı yıkama işlemine tabi tutulur. fırçalama ve yıkama işleminin ardından halılarınızın bol suyla durulanma ihtiyacı giderilir.(Halı yıkama işleminizin su ile geçen bütün evrelerinde kesinlikle iski suyu kullanmaktayız, inşaat sektöründe harç yapmak için kullanılan ucuz maliyetli kuyu suları kesinlikle halı yıkama işleminde kullanılmamalıdır.Kuyu suları Sert  yapısıya ve sterilizasyondan geçirilmedikleri için binlerce zararlı bakteriye ev sahipliği yapmaktadırlar).Bol suyla üzrendeki şampuanlardan ve köpüklerden arındırılan halılar santfüş adlı boru tipi, yüksek devirli halı sıkma makinelerinde bulurlar kendilerini:). Burada 1600 devrin üzerinde uzunca bir sıkma işleminin ardından artık halılarınız %80 oranında kuru bir vaziyete ve tertemiz bir halde frına girmeye hazır hale gelir.

Görevli halı yıkama personeli tarafından halılarınız, nem alma ve ısı verme mantığığla çalışan tertemiz, toza ve bakterilere karşı arıtılmış frınımıza alınır. Halılarınız 12 saat ısı veren ve üzerlerindeki nemi çeken makine tertibatımızla donatılmış, izole ve temiz frınımızda 12 saat konaklarlar.

Yıkanan halılarınız 12 saatlik konaklamanın ardından %100 kuru bir hale gelir ve kalite kontrol ve paketleme personelimiz tarafından yıkanan halı kalite kontrol alanına alınır. Burada tertemiz ve tamamen kurutulmuş halılarınız halı yıkama kalite kontrol merkezimizde tepeden tırnağa son kontrol, ölçüm ve paketleme işlemlerine tabi tutulur. Bu aşamada halılarınızın üzerinde çıkaramadığımız lekeler var ise eğer, gerekli ilaç ve şampuanlarla son müdaheleler uygulanır lekelerin tamamen giderilmesine gayret gösterilir.(Maalesef çıkaramadığımız lekeler de olmakta). Kontrol işlemini takiben halınızın enine ve boyuna ölçümü yapılır ve bilgisayara girilir ardından halınız son kez kirby marka yüksek emiş gücüne sahip hepa flitreli makinelerimizle süpürülüp paketleme ve istif işlemine geçilir.

Yıkanmış, kontrolden geçmiş tertemiz halılarınızın ölçüleri bilgi işlem departmanı yetkilisi tarafından bilgisayara girilir ve ücretlendirmeler ortaya çıkar.

Ve yine telefonunuz çalar, müşteri temsilcimiz halılarınızın yıkanıp hazır hale geldiğini ve fiyat bilgilerini sizlere bildirir. Sizinde onayınızla halıları teslim edebileceğimiz en uygun gün ve zaman dilimi belirlenir ve sisteme kayıt edilir.

Son olarak  belirlenen gün ve saat diliminde servis elemanlarımız kapınızı çalar ve yıkanmış halılarınızı sizlere teslim eder ardından ücret ile beraberinde halılarınız sizden alırken verdiği teslimat makbuzunuda alır ve sıradaki müşterimize doğru hareket eder.

Okunma 5843 defa Son Düzenlenme Salı, 06 May 2014 21:08
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

En Çok Okunanlar

 • Dört Mevsim Halı Yıkama ve Koltuk Yıkama
  Artık Bera Halı ve Koltuk Yıkama var, dört mevsim halı yıkama ve koltuk yıkama keyfini yaşayabilirsiniz. Halı yıkama ve koltuk yıkama yaptırmak için artık baharı beklemenize…
  in Blog
 • İlk defa halımı yıkatacağım?
  Merhabalar, bu yazımızda kirlenen halılarını ilk defa yıkatmak isteyen hanımlara işleyişimiz hakkında bilgiler vermek için hazırladık. Halı yıkama hizmetimiz, kirlenen halılarınızı yıkatmak için telefonla yada…
  in Blog
 • Halı Kurutma
  Bera halı yıkama fabrikası olarak, birçok duyuru ve yayınlarımızda da söz ettiğimiz gibi işimizi 5 yıldan beri hizmet verdiğimiz İstanbul Avrupa yakasında halı yıkama sektöründe,…
  in Blog